obvod - universal - USB emulátor disketová mechaniky

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Tento emulátor je oproti výrobkům společnosti GOTEK více konfortnější a modifikovatelnější. Emulátor má několik jumperů, sloužících k nastavení formátů 1.44MB, 1.2MB nebo 720kb (opět jako u emulátorů GOTEK není podpora non-dos formátů), změně výstupu ze standatního IBM-AT rozhraní na Shugart Interface a k volbě virtuálního kroku motorku (rychlost zasobování daty tj. 300kbs nebo 500kbs). Jelikož na internetu není k tomuto emulátoru dostupný žádný manuál popisující funkce jumperů, byli jsme nuceni tento emulátor podrobit mnoha experimentům. Velice nás překvapilo, co si nechal tento emulátor všehno líbit a musíme uznat, že je téměř nezničitelný. Byl mnohokrát zkratován tak, že ani počítač to neustál, ale emulátor se vždy fungoval na výbornou.

Abychom zamezili experimentům, dodáváme emulátory nastaveny již na požadovanou konfiguraci a opatřeny jsou od plombou pro zamezení přístupu do útrob. Samozřejmně nebudeme psát, co znamená poškozená pečeť. Ale pokud by se někdo na to cítil, rádi jej dodáme i nezaplombovaný vč. manuálu pro nastavení jumperů a poznatků z úprav tohoto emulátoru). Zde je však nutné brát na zřetel, že v případě reklamace bude prověřována odbornost zásahu do elektroniky (v případě plombovaného emulátoru je reklamace řešena výměnou kus za kus).

Obvod emulátoru je osazen čipem ISSI 32kB CMOS SRAM (IS62C256)
, sloužící k vyrovnání zpoždění přenosu z USB Flash disku, dále čipem 74HC573D Octal D pro řízení řídicí signálu na 34 pinovém rozhraní a krystalem o frekvenci 12mhz.

Na emulátoru jsou pak použity ještě další čipy:
CH538Q
CH455H -
řídí indicátor LED displaye a tlačítka voliče emulace
CH411GStránky provozuje společnost Compuny Corporation s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky